Dr. Éltes Péter

 

Bemutatkozás

Dr. Éltes Péter Endre gerincsebész szakorvos, kutató orvos, laborvezető. 
2012-ben végzett a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen. Azóta az In Silico biomechanikai kutatásnak és a klinikai gyakorlatnak szenteli munkáját a Budai Egészségközpont szakkórházában, az Országos Gerincgyógyászati Központban.
2018-ban társalapítóként létrehozta az In Silico Biomechanikai Laboratóriumot, amelyet azóta is vezet. Kutatásai a betegspecifikus gerincsebészet és a mozgásszervi sebészet területére összpontosítanak. Munkájában a klinikai gyakorlat javítása és a betegek gyógyulási esélyeinek növelése érdekében olyan fejlett technológiákat integrál, mint a számítógéppel segített sebészeti tervezés, a végeselemes modellezés és a 3D nyomtatás. Tudományos tevékenysége során több mint 30 tudományos publikáció szerzője és társszerzője volt, valamint több orvos és mérnök végzettségű kutató, PhD hallgató témavezetője.
2024-ben az In Silico Biomechanikai Laboratórium elnyerte a rangos, nemzetközi MIMICS Innovation Award II. díját, amelyet a Materialise cég ítélt oda, ezzel elismerve Dr. Éltes Péter és csapatának jelentős hozzájárulását a klinikai képalkotókra épülő 3D modellezés területén.  Dr. Éltes Péter tevékenységének eszenciája, hogy hidat építsen a mérnöki tudományok és a klinikai orvostudomány közé a személyre-szabott betegellátás érdekében.

Előadás címe

Point of Care (POC) 3D printing: A 3D nyomtatás klinikai alkalmazásának kihívásai

A „Point of Care (POC) 3D printing” fogalma azt jelenti, hogy a 3D nyomtatási technológiát közvetlenül egy egészségügyi intézményben, például egy kórházban vagy klinikán alkalmazzák, hogy betegspecifikus orvosi eszközöket, implantátumokat, sebészeti segédeszközöket, anatómiai modelleket vagy akár biológiai szöveteket állítsanak elő. Ez a megközelítés elősegíti a személyre szabott gyógyítást, javítja a sebészeti eredményeket és csökkenti a várakozási időt azáltal, hogy helyben és gyorsan lehet prototípusokat és testreszabott orvosi megoldásokat készíteni. Az előadásban egy olyan törekvés kerül bemutatásra, ami az alapoktól a mindennapi klinikai munkát segítő megoldásokig terjed, figyelembe véve az adminisztratív, jogi és technológiai limitációkat saját és Intézeti tapasztalatokra építve. Az előadás az MDR tükrében tárgyalja a klinikai 3D nyomtatás kihívásait, és választ keres a kérdésre, hogy mivel magyarázható a 3D nyomtatás klinikai alkalmazásának lemaradása az egyéb ipari területekhez képest.


Budai Egészségközpont

gerincsebész szakorvos, kutató orvos, laborvezető